SMARTherapy+ sesja podsumowująca - wrzesień 2023

12.09.2023 Informacje

smartharepy-300x300.png

8 września 2023 roku Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach była miejscem sesji podsumowującej projekt Erasmus+ “Smart learning for gait physiotherapy – a standardized tool for health higher education in Europe.”

Po tymczasowym zawieszeniu projektu zwołano hybrydowe spotkanie, na którym zgromadzili się wybitni partnerzy, w tym przedstawiciele Fondazione Politecnico di Milano, Politechniki Śląskiej, Universität zu Lübeck oraz instytucji goszcząca, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Głównym punktem programu tego spotkania była końcowa faza przygotowań do zakończenia projektu, koncentrująca się na wprowadzeniu nowoczesnej platformy e-learningowej mającej na celu podniesienie kompetencji fizjoterapeutów, lekarzy, jak również studentów.

W trakcie tego znaczącego spotkania uczestnicy szczegółowo przeanalizowali raport postępu, określający obecny status treści szkoleniowych. Zbadali zarówno ukończone komponenty, jak i pozostałe elementy w ramach modułów 1-3, które obejmują Podstawy Fizjoterapii Chodu - Interdyscyplinarny Przegląd, Metodologiczne Podejście do Fizjoterapii Chodu oraz Fizjoterapię chodu w studium pojedynczych przypadków - wnioski z zastosowań praktycznych.

Ponadto odbyły się dyskusje dotyczące szczegółów platformy e-learningowej, kursu wprowadzającego dla edukatorów w dziedzinie fizjoterapii, bieżących i nadchodzących działań upowszechniających, nadchodzącego Wydarzenia "Multiplier Event 3", szczegółowych ocen jakości oraz w szczególności - przygotowań do końcowego raportu, określającego jego zakres, czekające obowiązki i harmonogramy jego składania. Na zakończenie zespół projektowy omówił główne założenia strategii wdrożenia oraz wykorzystanie wyników do dalszej działalności badawczej.

katowice_dla_odmiany.svg2.png3.pngpion-1.jpg
rgblogo-metropolia-pelne-fuksja-1000px.jpg6.png