Nauczyciele akademiccy
MOŻLIWOŚCI DLA NAUCZYCIELI AKADEMICKICH
Program Erasmus+ oferuje pracownikom naukowo-dydaktycznym następujące możliwości udziału w międzynarodowej współpracy uczelni:
- wyjazdy do zagranicznych szkół wyższych w celu prowadzenia tam zajęć dydaktycznych dla studentów (Teaching periods);
- wyjazdy do zagranicznych instytucji lub przedsiębiorstw w celach szkoleniowych (Training periods; udział w szkoleniach, warsztatach, wymiana doświadczeń, doskonalenie metod nauczania itp.);
- udział w projektach współpracy międzynarodowej, realizowanych wspólnie przez konsorcja instytucji z różnych krajów, w których bierze udział uczelnia zatrudniająca.
WYJAZDY ZAGRANICZNE (MOBILNOŚĆ)
Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ są dobrą okazją do sprawdzenia i doskonalenia własnych kompetencji, umożliwiają nawiązanie nowych kontaktów o charakterze naukowodydaktycznym oraz inicjowanie współpracy z zagranicznymi uczelniami lub innymi instytucjami, która może być inspiracją do wprowadzenia zmian poprawiających dydaktyczny potencjał jednostki organizacyjnej i/lub uczelni.
Pobyt nauczyciela akademickiego w zagranicznej instytucji lub przedsiębiorstwie w innym kraju programu może trwać od 2 dni do 2 miesięcy.
WYJAZDY W CELU PROWADZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH NA ZAGRANICZNYCH UCZELNIACH
Nauczyciele akademiccy mogą wyjeżdżać do zagranicznych szkół wyższych, z którymi zatrudniająca ich uczelnia podpisała umowy międzyinstytucjonalne. Przed wyjazdem niezbędne jest przygotowanie indywidualnego programu mobilności (Mobility Agreement) dotyczącego nauczania za granicą, który musi zostać zatwierdzony przez uczelnię wysyłającą i goszczącą.
Zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich muszą być zawsze integralną częścią aktualnego programu nauczania goszczącej uczelni.